3. – 4. 6. 2017: Seminář s Paulem Bowmanem

O víkendu 3. a 4. 6. 2017  uspořádal svaz Kyusho Karate Czech Republic  seminář s naším mentorem a mistrem Paulem Bowmanem, 9 DAN  z Anglie. Seminář se setkal s velkou pozorností a více jak čtyřicet adeptů bojových umění se zaujetím cvičilo po oba dny.
Sobotní část byla zaměřena na cvičební bloky Akademie Level 1 a Akademie Level 3. Ve všech cvičebních blocích byl kladen velký důraz na zpřesňování technik, a také na pochopení „proč“. Pokud si cvičenec začne klást  otázku „PROČ“ namísto oblíbené otázky „JAK“ dojde k jeho posunu na další schod znalostí bojových umění. Tuto otázku není třeba si říkat, ale je třeba ji vnímat zcela přirozeně.
Nedělní blok byl otevřen všem zájemcům o nový pohled na bojová umění. I tam bylo vidět nové tváře, které se zaujetím vnímaly předložené techniky.
V závěru semináře demonstroval Paul Bowman princip bezkontaktního KO praktickou ukázkou, která byla pro mnohé cvičence skutečně šokující. Poté byly  zvýšeny mistrovské technické stupně Alanovi, Dawovi a Mikovi z Anglie a také našemu cvičenci Vašku Radechovskému. Velmi gratuluji a věřím, že se všichni s ještě větším úsilím vrhnou do studia a výuky kyusho jitsu.
Děkuji Báře naší prezidentce a své manželce Janě za pomoc a podporu s pořádáním této akce, Martinovi a Adamovi za překladatelství a všem účastníkům za skvělou atmosféru plnou sdílení informací a poznatků.
Ing. Zdeněk Dvořák
5 DAN DKI – Zendoryu