O KYUSHO KARATE

Kyusho Karate Czech Republic je organizace, která vznikla v roce 2015 na základě dlouholeté školy karate vedené Ing. Zdeňkem Dvořákem. Jsme vedeni pod celosvětovou organizací DKI – Dillman Karate International se sídlem v USA a prostřednictvím její pobočné organizace Zendoryu Martial Arts z Velké Británie implementuje znalosti Kyusho Jitsu do bojových umění v České republice.

Mentorem naší organizace je Paul Bowman, 9 DAN Kyusho Jitsu. Jsme velice rádi , že právě Paul Bowman se svými mnoha desítkami let praktických znalostí je naším učitelem, který nás po této složité cestě vede. Současně Kyusho Karate Czech Republic velmi úzce spolupracuje s organizací Kyusho Germany.

Zdeněk Dvořák, hlavní instruktor Kyusho Karate Czech Republic, k tomu říká: „Děkuji velmistrům Georgi Dillmanovi a Paulu Bowmanovi za otevření očí v bojových uměních. Teprve díky aplikaci tlakových bodů do kata mi mnoho technik začalo dávat smysl. Postupným zjišťováním všech souvislostí vidím, že toto je celoživotní cesta neustálého zdokonalování každého jednotlivce a pouze ohromná míra trpělivosti při praktických cvičeních Vás může posunout kupředu. Zdokonalit svůj bojový sport může každý – Judo, karate, Taekwon Do, Aikido, Ju Jitsu atd. pokud své techniky vylepšíte zpřesněním kontaktních ploch. Pokud však umění vitálních bodů budete studovat více a více do hloubky, zjistíte, že bojový sport se nerovná bojovému umění. V tomto okamžiku se budete muset rozhodnout, zda zůstanete u studia bojového sportu, nebo budete studovat bojové umění. Vězte však, že cesta bojového umění je cestou celoživotního vzdělávání bez ohledu na věk a případné fyzické dispozice – výška, věk, pohlaví atd. Přeji nám všem hodně úspěchů a nových poznání na našich cestách, ať jsou jakékoliv. Pokud budete chtít, jsem připraven Vám kdykoliv pomoci.

Znalost vitálních bodů na lidské těle – Kyusho Jitsu

Co je Kyusho Jitsu?

Každý, kdo se věnuje bojovým uměním se setkává s pojmy jako citlivý nebo vitální bod. A to jsou právě body které studuje Kyusho Jitsu. Jsou to body na lidském těle, které jsou citlivé a bolestivé na tlak nebo úder. Počátky Kyutsho Jitsu jsou ve staré Číně, odkud bylo přeneseno na Okinawu. V historii byla tato znalost předávána pokračovatelům stylu a byla přísně střeženým tajemstvím školy.

Jak můžeme profitovat ze znalostí Kyusho Jitsu?

Studovat Kyusho Jitsu může každý a tyto znalosti je možné použít jak ve směru bojovém – k sebeobraně, nebo jich lze využít k léčebným účelům. V bojovém směru dojde ke zdokonalení Vámi cvičeného bojového umění, neboť pochopíte např. v karate význam některých pohybů v kata. Vaše techniky budou mnohem účinnější s vynaložením mnohem menší energie. V léčitelské oblasti se můžete vydat po cestě akupresury a akupunktury, neboť vitální body mají i léčebné vlastnosti.

Budu se tedy učit nové bojové umění, to znamená, dělal jsem dosud vše špatně?

To rozhodně ne. Kyusho Jitsu ti nabízí, že můžeš nahlédnout do dalšího pokoje znalostí, které byly dosud opomíjené, nebo záměrně nevyučované.

Pro koho je Kyusho Jitsu určené?

Cvičit Kyusho Jitsu může i člověk neznalý bojových umění, stejně tak své umění může zdokonalit cvičenec karate, taekwondo, kickbox aj. bojových umění. Jediným předpokladem je, že musí být fyzicky zdravý bez srdečních nebo nervových poruch.